* merj álmodni! csak tudd, hogy mikor kell felébredned!* ~ dream of a girl
bárányfelhők

BLOG

DREAMS
novellák, írások

TŐLED NEKEM
vendég regény    

 

 

Blueberrystone.

 
az ajtó
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
csillagok
Indulás: 2009-07-02
 
Eifffel Torony

---

 
beszélő napsugarak

vendégkönyv

 
 

 

 

 
*suttogó illatok*

cikkek

csak, hogy ne hagyjatok it!! :)

VF photoshoot:

Twilight Beauty – varázsolj magadból vámpírlányt!

Szeretnéd, ha úgy sóvárogna utánad, mint egy kiéhezett farkas? A recept már a kezünkben van! A legújabb sminktrend ugyanis egyszerre intrikus, szenvedélyes, és őrülten szexis.

 

Baljós erők tartanak bennünket a hatalmukban. Nem tehetünk róla, egyszerűen rajongunk az Alkonyat, az Újhold, a Vámpírnaplók, és az Inni és élni hagyni filmek dögös vámpírjaiért. De vajon mi teszi ezeket a túlvilági karaktereket ennyire igézővé? Vonzerejük főleg mindent elsöprő, kísérteties szépségükből fakad. A tökéletes bőr, a szikrázó szemek, a vérvörös ajkak a veszély és a csábító vágy elegyét idézik bennünk. A trükk: törékenynek és kihívónak lenni egyszerre. Most lépésről lépésre beavatunk a titokba, hogy te is bárkit levehess a lábáról, aki csak az utadba kerül!

Holdfényes arc
 
A hófehér bőrszín fontos szerepet játszik a halhatatlan szépség megidézésében is.
 
Hibátlan, gyémántfényű bőrt kell alkotnod. Az ujjaddal pontozva fedj el minden bőrpírt korrektorral, majd vigyél fel a pofidra az egyébként használt alapozódnál egy árnyalattal világosabbat. A csukló belső része védett a napfénytől, így jó viszonyítási alap a megfelelő szín kiválasztásához. Végül az alapozást egy leheletnyi színjátszó púderrel fejezd be. Pirosítóra most semmi szükség. Ezzel a trükkel valóban izgatóan rejtélyesnek tűnsz majd.
 
Túlvilági tekintet
 
Az érzelmek a szemben tükröződnek – gondolj csak Bella tekintetére az Alkonyat című vámpírfilmben!
 
Két, hasonlóan egyszerű módszerrel is létrehozhatod a sötéten tündöklő sminket. Válassz különleges, selyemfényű árnyalatokat, például fémeskék vagy smaragdzöld szemhéjfestéket. A ragyogás magabiztosságot sugall, ami határozottan vonzza a tekinteteket. Ám csillogó, szürke festékkel is körbesatírozhatod a szemed, de mindenképp húzd ki fekete szemceruzával a veszedelmes, erőteljes hatásért.
 
A fekete visszatérése
 

Az okkult világhoz illő sötét köröm újra divatba jött. Próbáld ki a színtiszta ónix, a mélyszilva vagy a tintaszín zafír lakkárnyalatokat! A körmöd – stílszerűen – lehet tűhegyes, de a pici vagy a szögletesre formázott is szexi.

Folytatás a decemberi Cosmóban!


Zene a Twilight (Alkonyat)-jelenségről

Ha netán valaki az utóbbi két évben a külvilágtól elzárva élt volna, íme, a lényeg a „Twilight (Alkonyat)-jelenségről”: négy könyvről van szó, amit Stephenie Meyer írt Belláról, a lányról, aki egy Edward nevű vámpír fiúba szerelmes. A történet nemcsak azért bonyolult, mivel Edward imád vérlemezkéket rágcsálni, hanem azért is, mert a középiskolai szerelmek amúgy is mindig zűrösek és gyötrelmesek

A sorozat első részében Robert Pattinson játszotta a hullafehér szívtiprót, és a tavalyi évben 400 millió dollárt hozott világszerte az újonc Summit Entertainment stúdiónak. A Nielsen Soundscan szerint a filmzenéből – amin a Paramore, a Muse, a Linkin Park is szerepel, sőt, Pattinson egy saját száma – 2,2 millió példány fogyott el.

A második könyv adaptációját, az Alkonyat-saga Újhold címet viselő részét november végén mutatják be a mozikban. Több mint egy hónappal korábban azonban megjelent a filmzene, s négy nap után ki is szivárgott az internetre. Az első három napban 115 ezret adtak el az albumból, így a Billboard 200-as listáján a második helyre került (Nielsen Soundscan).

A következő három hónapra az Atlantic Records terve, megkerülhetetlenné tenni az Újhold filmzenét: a tinédzserek kedvenceivel – a Hot Topickal, az MTV-vel és a MySpace-szel – együttműködve promótálja az albumot.

De amellett, hogy mindenhol jelen lesz, a kiadó még egy titkos fegyvert vet be az Újhold érdekében. A kimondottan az albumra szánt számokat többek között olyan előadók jegyzik, mint Thom Yorke, Bon Iver & St. Vincent, Lykke Li és Sea Wolf. „Rengeteg csodálatos és piacképes előadótól kaptunk ajánlatot, és könnyű lett volna azt mondani, hogy „rendben, menjünk bele, így több albumot el tudunk adni”, – de az nem lett volna méltó a feladathoz”, mondja Paul Katz, a Summit Entertainmenttel együttműködő Eye2Ear Music alapító vezérigazgatója. Katz volt a filmzene producere, és a forgatókönyvtől kezdve felügyelte, hova kerülhet zene a filmbe.

Az album számai jelentik az Alkonyat-filmek számára az apró kis rizikót, mivel eddig mindig a tini lányok kiszámíthatatlanul változó rajongására alapozták a népszerűségét. Meggyőzni az Alkonyat-rajongókat, akik imádják az erényes vámpírokat, hogy megvegyék a filmzenét, nem lesz nehéz – de rávenni a Radioheadet szeretőket, hogy pénzt adjanak ki az Újhold miatt… nagy dobás lenne.

„Alaposan átgondolt nézet, hogy amellett, hogy nagyszerű művészeket válogattunk az albumhoz, elég érdekessé akartuk tenni ahhoz, hogy az emberek meg akarják ismerni” – mondta Katz.

A Death Cab for Cutie is szerepel az utóbbi idők leginkább várt filmzene albumán, s gitárosuk, Chris Walla beszélt arról, mennyire szereti a maníros, vámpíros regényeket, valamint az Újholdra került számuk megírásáról.

- A Meet Me on the Equinoxot kimondottan a filmhez írtátok, vagy már régebben kész volt, és úgy éreztétek, jól illik hozzá?
- Egy kicsit mindkettő. Már meg volt írva, aztán egy kicsit csiszoltunk rajta, hogy jó legyen ehhez. Amikor elkezdtünk dolgozni rajta, Ben [Gibbard] küldött vagy tíz demót, ami szerinte működhet, és míg ezekből kilenc nem igazán passzolt, egy hátborzongatóan tökéletes volt.
Ez azt jelenti, hogy mindenképp ki kellett pofozni, de komoly gondok voltak ennek beütemezésével. Ben épp akkor házasodott, Nick az ország egyik végéből a másikba költözött, Jason pedig alig látta az egyéves gyerekét, mert annyi turnéztunk. Arra jutottunk, hogy három napot fogunk erre szánni, és ha működik, rendben, ha nem, legalább van egy jó számunk a következő albumra. De nagyon jól összejött, tényleg egész tökéletes lett.

- Néhányat olvastál a könyvek közül. Mit gondolsz, miért válhatott ennyire népszerűvé az Alkonyat sorozat?
- Fogalmam nem volt, mekkora nagy szám ez, amíg el nem mondtam a tizennyolc éves unokahúgomnak, aki elkezdett sikítozni, hogy „úristen, úristen, úristen!”. Fantasztikus volt, és őrületes. Részben azért nagyszerűek, mert egy tini lány naplójára emlékeztetnek, különös módon hihetőek, és ez beválik. A szerző, Stephenie Meyer igazán közel került a tizenhét éves énjéhez. Szerintem ezért jön be a fiúknak is, mivel ez egyfajta furcsa használati útmutató.

- Ez az első filmzenétek? Tévéfilmekhez már írtatok, de miért maradtatok el a nagyjátékfilmekkel mostanáig?
- Így van, sosem írtunk filmhez. Amikor az ’OC’ sorozatban szerepeltünk, egy sor érzelmi fázison átestünk. Amikor először felkértek minket, azt mondtuk, persze, miért is ne. Ez volt az egyik első szerződésünk, nem gondoltuk, hogy nagy dolog lesz. De aztán, mikor óriásivá lett, azt gondoltuk, te jó ég, örökre ’OC’-banda maradunk, beskatulyázva. Később rájöttünk, ez csak egy fejezet volt a banda történetében, albumaink és rajongóink lettek, szóval, nem ez lett az egyetlen, amit valaha csináltunk. Az Újholdat tekintve, egyrészt Nicknek és nekem szóltak, és én nagyon szeretem a sorozatot, másrészt igazán élvezetes dolog részese lenni valaminek, ami ennyire a közkultúra része. Ugyanakkor, kissé le vagyok döbbenve, hogy harminchárom éves férfi létemre ennyire benne vagyok ebben az ifi-tini kampányban.

Robert Pattinson 2009 legszexisebb pasija

A Glamour szerint az év legszexisebb élő férfije a földön Robert Pattinson - persze ez csak az magazin szerkesztőségének elképzelései alapján történik -, de mi általában nem vitatkozunk a választásukkal. Ahogy ezúttal sem.

robert-pattinson

Idén a Twilight-szívtipróra esett a választás, vagyis Robert Pattinson hivatalosan is a legszexisebb pasi Hűűűűha… Csajok, ablakot nyiss! Hűtsétek le magatokat, mielőtt még elájulnátok. Rob beszámolt egy interjúban arról, milyen volt a Twilight-saga eddig leforgatott három részén Edward Cullent alakítani.

Több szempontból is a szerepem stílusát 75 %-ban a hajam adja. Ezért a második részben megkértem a fodrászt, hogy kicsit lapítson a hajamon, hogy életszerűbb legyen. A harmadik részben rengeteg verekedős jelenet van, így egy idő után a hajam már a szemembe lógott. Erre a rendező azt mondta, újra kell venni, mert senki nem fog felismerni. Tényleg ennyire sablonos lenne az arcom? Állandóan úgy kellett kinéznem, mint a posztereken, hátha valamelyik jelenet bekerül a trailerbe, vagy bármilyen klipbe. Legalább 5 ember volt ott a forgatáson, akik csak azért sírták el magukat, ha meglátták a tincseimet.

 

Múlt évben Hugh Jackmant választották meg a legszexisebb pasinak, most pedig Robot. A szép az egészben, hogy hamarosan Rob és Hugh együtt játszanak közös filmjükben, az Unbound Captive című filmben. Szóval a két legszexisebb pasit egyetlen filmben láthatjuk. Reméljük 2010-ben Taylor Lautner pózolhat a Glamour Magazin címlapján ugyanezzel a titulussal.

Rob Pattinson nem akciózik


A Twilight sztárja elvetette annak lehetőségét, hogy valaha is egy kasszasiker akciófilmre írjon alá szerződést.

Robert Pattinson, az Alkonyat és az Újhold álmodozó tekintetű sztárja kizárta annak lehetőségét, hogy valaha egy nagyszabású akciófilmben vállaljon szerepet, mert nem akarja pénzre váltani a népszerűségét. A fiatal brit színész pillanatok alatt a világ egyik legismertebb férfija lett, miután elvállalta a vámpír, Edward Cullen szerepét a sorozatban, és elmondta, hogy sokkal szívesebben maradna meg a független filmeknél, azon belül pedig a „különc” szerepeknél.

Rob a Vanity Fair magazinnak elmondta – „Nincs értelme kasszasiker akciófilmet készíteni, úgy értem nekem egyáltalán nincsenek anyagi vágyaim. Ugyanazt a ruhát hordom minden nap. Nem veszek semmit. És most már nem is járok szórakozni sem!”

Ezzel szemben a színész inkább egy alacsony költségvetésű filmet választott, aminek a forgatókönyve Guy de Maupassant Szépfiú című könyve alapján készült, és amiben a pletykák szerint Nicole Kidman is szerepel. A szépséges férfi világsztár egy olyan embert alakít, aki „úgy gondolkodik, mint egy állat” és „csak kihasználja és sanyargatja a barátait”.

Pattinson elmondta – „Ha különcöt alakítasz, mindig van kifogásod… Hiszen különc!”


Mindent elsöprő  szerelem,...

megoldhatatlannak tűnő  problémák, intrikák, összetartás, féltékenység, egy férfi és egy nő – valójában minden sikeres bestsellernek ez a titka, az már csak a szerzőn múlik, hogy milyen sorrendben variálja a fentebb soroltakat. Ha pedig ráadásként mese-elemeket is belesző a történetbe, mondjuk vámpírokat – nyert ügye van. Mint Meyernek a Twilight Sagával.

Adva van ugyanis egy – már az első pillanattól – szerethető lány, esetünkben Isabella Swank, aki egyik napról a másikra maga mögött hagyja a napsütötte Phoenix-et, hogy Forksban kezdjen új életet. Családi okok vezérlik, hogy aztán élete legnagyobb kalandjába vágjon bele. De a történet elmesélése nem a mi dolgunk – erről kiválóan gondoskodik Stephenie Meyer, csak az, hogy az olvasó figyelmébe ajánljuk. 

A regény – és már itt az elején szögezzük le, az első regény, tehát az Alkonyat (későbbiekben a sorozaté is persze) főszereplője Isabella (a folytatásban Bella, már csak a kevesebb karakterhasználatért és a regényben való ilyen néven való említésért) egy átlagos lány, aki megtestesíti mindazt a bizonytalanságot, amit mi nők amúgy is magunkban hordozunk. Könnyen szerethető, hiszen ugyanúgy kétségekkel teli várakozással lép be új iskolájába, mint mi magunk is életünk új területein, ráadásul nem hiszi el, hogy mindaz, amire vágyik egyszer valóban megtörténik. Mint ahogy azt sem, hogy az általa fontosnak vélt és szeretett férfi – inkább fiú, hogy pontosak maradjunk a történethez (bár ez a regény olvasása közben kicsit kérdésessé válik, de erről inkább később) ugyanolyan érzelmeket táplál iránta.

Emellett adva van egy rendkívül elbűvölő, a férfiak körében is kiemelkedő Adonisz, jelen esetben Edward Cullen, aki nemcsak szépségével, hanem intelligenciájával is lenyűgöző, ráadásul bátor és ellenállhatatlan – valljuk be, ez egy így együtt annyira megragadó tulajdonsághalmaz, amiért rögtön rajongani kezdünk. És hogy ne feledjük a legfontosabbat: vámpír. És itt jön a duplacsavar. Küzdelem egymás ellen és persze egymásért, harc az emberiség többi tagja és a vérivók ellen. Utóbbi ellen viszont mégsem, hiszen úgy tűnik, a társadalomból kirekesztettek csoportja sokkal nagyobb toleranciával rendelkezik, mint az átlag. Végül harc az életért és a fennmaradásét. 

Mindez pedig igen ügyesen szerkesztve, az események dinamikáját tekintve egyre fokozva tárul az olvasó elé, szinte megelevenedik a regény. Érzünk, vágyakozunk, sírunk, olyannyira magával ragadó a történet, a folytatás pedig az Alkonyat végén nyitott marad – már kereshetjük is a sorozat következő kötetét a polcon. Nem is kell sokáig – október végére immár a harmadik regény is elérhető magyarul is, de maradjunk első körben a következő Újholdnál. A New Moon már csak azért is érdekes, mert november 19-én kerül a hazai mozikba. No meg azért, mert az elképzelt világot hiteles karakterekkel sikerült megformálni, a magát szürkének látó Bella (Kristen Stewart) vagy a végtelenül vonzó Edward (Robert Pattinson). A szinte a semmiből a filmiparba a Twilight Sagával betört ifjú titánok alakításukkal és magánéleti titkolózásukkal rajongók százezreit tartják folyamatos izgalom, helyenként hisztéria alatt. De elméletekről később.

A New Moon az elhagyás-elhagyatás, vagyis a lelki vívódás mintapéldája. A kezdő kötetben már megszokott első személyben  írt narráció csak tovább fokozza a kétségbeesett ragaszkodás, a gyógyulni nem akarás történetét – az első szerelemre áhítozó fiatalokat elvarázsolja, a már ezt megélőket viszont a nosztalgikus múltba repíti. Barátság és szerelem közötti lavírozás, az önmagunkhoz való őszinteség és őszintétlenség kettőssége hatja át. Míg ez a sajátos harc a felemelő Eclipse (Napfogyatkozás) kötetben erősödik csak fel igazán – már ami a regényt illeti, hamarosan a hazai filmvásznokon is kiderül, hogyan látják ezt Hollywoodban – amikor feljön az Újhold. 

Minden esetre azért azt olvasás, vagy mozizás előtt is leszögezhetjük, akkora aggódásra (talán) nincs ok. A címfordítást tekintve ugyanis szinte végig maradunk a sötétségnél – vámpír-körökben egyértelmű következtetést vonhatunk így le: hiszen az Alkonyat, az Újhold, a Napfogyatkozás, illetve a magyar fordításban jövőre ígért Hajnalhasadás marad a sötét köröknél. Már ha Meyer nem tartogat valami abszolút meglepetést a befejező kötetben. 

És ha már a vérszívókról is szó esett, szögezzük le: a vámpír-történetek évszázadok óta nem veszítenek érdekességükből. Mendemondákat a mai napig találunk róluk, visszatérő témái a filmkészítőknek – gondoljunk csak a klasszikus, az Interjú egy vámpírral című mozira –, hogy ne feledjük a legendákat. Olykor véresek, máskor kevésbé azok, de az egyszerű halandó lényekkel való kapcsolatuk a mai napig rabul ejtenek bennünket. Meyer ezt ragadja meg igazán, ráadásul egy, a felnőttség határán járó fiatal lányt és fiút helyez a középpontba, emlékeztetve minket első, diákszerelmünk minden szépségére, olykor fájdalmára. 

De a Twilight-Saga nem csak ezért kiváló olvasnivaló. A cselekmény eredetisége, a karakterek megformálása, az első szám első személyben írt narrációja és persze dialógusai olyan világot teremtenek, amiből nem akaródzik kiszállni, kellő idő lévén – akár pár nap alatt is elolvasható egy-egy kötet. Nem véletlen a siker sem: az Alkonyatot már láthattuk a moziban is, ahol szintén tömeget indított meg, pedig valljuk be, a történet valójában sablonos, de olyan köntösbe bújtatták, hogy csak a rosszmájú kritika húzhatja le. Ennek ellenére érdekesség, hogy idén augusztusban plágiummal vádolták meg Meyert, méghozzá Jordan Scott, aki a The Nocture című könyv szerzője. Igaz, a vád nem az Alkonyatra, hanem a sorozat negyedik kötetére, a Breaking Dawn-ra vonatkozik. Scott szerint ugyanis a két alkotás mind nyelvezetében, mind tartalmában igen hasonlít egymásra. A férfi azt állítja, hogy Meyer regényének tematikája, párbeszédei, karaktere és hangulata is hasonlóságot mutat a 2003-ban általa írt könyvvel. Az, hogy a fentebb leírtak valóságot tükröznek-e, vagy csak jól kitalált marketing-fogás – ez majd kiderül, minden esetre egy biztos: Meyer vámpír-sorozatából világszerte több mint 70 millió példányt adtak el. Ráadásul – bár elsősorban a női olvasókat fogja a könyvesboltok polca elé vonzani, és mint minden ilyen típusú regény, belőlük farag rajongó tábort – kortól függetlenül ajánlható.  

De talán nincs is olyan, aki ne hallott volna róla – hiszen nagyobbat szól, mint a Harry Potter-őrület. Minden szinten. (A közösségi portálokon például már szavazhatunk, vajon melyik férfi-típus való hozzánk, vagy hogy melyik figurával azonosulunk leginkább a vámpírok közül.) Nem túlzás azt állítani, már nemcsak afféle Twilight-(tini)-láz terjeng e földgolyón, hanem tudományos körökben is egyre érdekesebbé válik. Szociológusok szerint ugyanis a sorozat főszereplője, Edward Cullen azt a férfi ideált mintázza, ami a női vágy abszurduma. Talán ettől (is) érdekes.


Twilight Barbie-k a piacon

Mi az, ami még a Twilight és az New Moon kapcsán nem került piacra? Volt már sminkkészlet, alsónemű és persze a szokásos cuccok, mint a pólók, táskák, stb. De most, itt a legújabb gyűjteni való kütyü:  a Twilight-babák.


Egészen pontosan Edward és Bella készült el lekicsinyítve. Láthatóan a tervezők megpróbálták visszaadni Edward sápadt vámpírbőrét, viszonylag sikerült is. A tinik most végre begyűjthetik a kishableányos, Hamupipőkés, Jázminos babák mellé a Twilightosokat is. Egyelőre még csak Edward és Bella lesz kapható, de hamarosan - reméljük legalábbis - jön az egész csapat. Ha hazaviszed, otthon eljátszhatod a filmet, vagy még jobb, a könyveket sorról sorra. Sőt, saját sztorit is előadhatsz a babákkal. De addig is itt a kép, csodálkozzunk el az alkotásokon - igazi remekművek, nem?


Kíváncsiak lennénk viszont arra, Kristen Stewart és Robert Pattinson mit szólnak saját kicsinyített változatukhoz. Bella kicsit sablonos lesz - tucatlány, ahogy a filmben is. Edward már felismerhetőbb, bár hogy őszinték legyünk, először Frankenstein ugrott be nekünk, de aztán persze felismertük a babában a szexi vámpírt (is).


Kristen és Rob ismét intim viszonyban

Már hónapok óta pörgünk azon, hogy vajon Kristen Stewart és Robert Pattinson vajon együtt van-e, ha igen mióta, és milyen mélységig. (Csak a mocskosabb fantáziájúak kedvéért: Kristen terhes-e, összeköltöztek-e, esetleg éppen szakítottak?)Rob és Kristen

Most, hogy aztán tényleg 24/7 kamera, illetve fényképezőgép előtt vannak, képtelenség tovább titkolniuk: tényleg, de nagyon és totálisan együtt vannak, mi több, még szerelmesek is. (Jó példa erre a legutóbbi, kézen fogva sétálós fotó, amin a párnak már esze ágában nincs titkolnia az igazságot.)

Ez a fotó speciel Münchenben készült, ahol - minő meglepő - a New Moont promózták. A film egyébként csütörtökön kerül a mozikba, úgyhogy nem csoda, hogy csúcsra járatják a kampányt…

Örülünk? Nem örülünk?


Robert Pattinson bármikor levetkőzne

Robert Pattinson angol színész, az Alkonyat sztárja bármikor levetkőzne egy szerep kedvéért.

Robert Pattinson bármikor megszabadulna a ruháitól, ha azt a filmszerepe megkívánja:

„Persze, attól is függ, milyen szerepről van szó... Amúgy meg nem hiszem, hogy sokan szeretnék látni, hogyan nézek ki ruha nélkül. Csak lerombolnám az illúzióikat."

A 23 éves angol színész egyébként meglehetősen szégyenlős, és egyáltalán nem élvezte a meztelen jeleneteket egyik filmjében, a Little Ashesben, melyben a fiatal Salvador Dalít alakította.

„A spanyol emberek egyáltalán nem szégyenlősek. De nekünk, angoloknak ez óriási problémát tud okozni. Amikor láttam az apámat, hogy felveszi a fürdőnadrágját, már az egy életre szóló traumát okozott" - mesélte a Star magazinnak.

Mindebből tehát nyilvánvaló, Pattinson nem akarja elfecsérelni testét és tehetségét bármilyen produkcióra. Kijelentette ugyanis, hogy esze ágában sincs óriási költségvetésű akciófilmekben szerepelni. Állítja, sokkal szívesebben formál meg fura alakokat művészfilmekben.

„Az akciófilmeknek semmi értelme" - mondta a Vanity Fair című magazinnak. - „Úgy értem, semmilyen anyagi vágyam nincs. Mindennap egyforma ruhát viselek, nem veszek semmit, és már bulizni sem járok."

Éppen ezért nem meglepő, hogy Robert új szerepe egy alacsony költségvetésű westernben lesz, amely Guy de Maupassant Szépfiú című regényéből készül. A színész megfogalmazása szerint egy olyan srácot alakít, „aki állatként gondolkozik, és átvágja a barátait".


hát ennyit találtam. :)

xoxo
anibella.

2009.11.18. 18:47, anibella. Vissza a bloghoz
 
Halk szavak

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 

szabályzat:
 

 

ne írj a szerkesztő nevében!
 

ne beszélj csúnyán!

ne itt hirdess!

 

 
Madárkák

---

 
csacsogó sugarak
Friss bejegyzések
2013.01.08. 12:05
 

[css by: anibella.]

 
A köd

---

 

 

 

Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!    *****    Nagyon pontos és részletes születési horoszkóp, valamint 3 év ajándék elõrejelzés, diplomás asztrológustól. Kattints!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre,egyszer mindenkinek érdemes belenézni.Keress meg és én segítek értelmezni a csillagok állását!    *****    HAMAROSAN ÚJRA ITT A KARÁCSONY! HA SZERETNÉL KARÁCSONYI HANGULATBA KEVEREDNI, AKKOR KATT IDE: KARACSONY.GPORTAL.HU